Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Rehber Gta 5 Fivem Qbcore Full Paket Sunucu Nasıl Kurulur ? (Resimli Anlatım)

OynFrm Çevrimdışı

OynFrm

Admin
Web sitesi
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
Merhaba Arkadaşlar ;

Öncelikle aşağıdaki Uygulamalar kurulu olması gerekli bunların kurulumunu anlatmayacağım detaya girmeden QBCore Full paket nasıl kurulur sizlere aktaracağım.

Sunucu kurabilmeniz için gerekli ön şartlar:

Sunucu kurabilmeniz için aşağıdaki gerekli adımları sıra ile yapmanız gerekir.

• İlk olarak Sunucu dosyalarımızı linke tıklayarak LATEST RECOMMENDED (Önerilen Versiyon) kısmını seçip indiriyoruz.
  • VPS&VDS masaüstüne FiveM adında boş klasör açıyoruz ve indirdiğimiz sunucu dosyalarını oraya kopyalıyoruz.
  • Kesinlikle klasör & dosya yolu isimlerinde TÜRKÇE karakter & boşluk kullanmıyoruz.
  • Masaüstünde bulunan FiveM klasörünü açıyoruz.
  • İçerisinde bulunan FXServer.exe dosya tıklayıp kuruluma başlıyoruz.
  • Localhost'ta txAdmin açılana kadar bekliyoruz.
  • Link Account yazan yeri tıklayıp devam ediyoruz.
  • Cfx hesabımız ile giriş yapıyoruz. Hesabımız yok ise Create your account (Yeni Hesap Oluştur) basıyoruz Veya with Google (Google hesabı ile devam et) bu seçeneği seçenerek hesabımızı oluşturuyoruz.
  • Hesabım olduğu için kullanıcı adı ve şifremi yazıp Login seçeneği ile giriş yapıyorum.
  • Authorize txAdmin sayfasına gelince Continue diyerek devam ediyoruz.
  • txAdmin şifremizi oluşturuyoruz ve save butonuna basıp kayıt ediyoruz.(Kesinlikle şifrenizi not ediniz.)
  • Next butonu ile devam ediyoruz.
  • Server Name yazan kısma kendi sunucu isminizi yazıyoruz.Next ile devam ediyoruz.
  • Deployment Type kısmına gelince Remote URL Template seçeneğini seçiyoruz.
  • Açılan link kısmına aşağıdaki linki ekliyoruz. Next seçeneği ile devam ediyoruz.
  • Data Location kısmını txData yazan yeri masaüstünde oluşturmuş olduğum FiveM klasör ismim ile değiştiriyorum.
  • Sonraki sayfada ise Go to Recipe Deployer seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
  • Bir sonraki sayfada en aşağıya iniyoruz. Next butonunu tıklıyoruz.
  • txAdmin bizden önemli bilgiler istiyor.
    License Key * web sitesindeki lisans keyimizi kopyalıyoruz ve buraya yapıştırıyoruz.
    Database Host Localhost
    Database Username root (xampp kurulumu yaparken ne yazdı isek kullanıcı adı onu yazalım )
    Database Password ........ (Burası bende boş ben xampp kurulumu yaparken herhangi bir mysql şifresi yazmadım.)
    Aşağıdaki diğer yerlere ellemiyoruz aynen kalıyor. Run Recipe butonunu tıklayarak devam ediyoruz.
  • Kurulum başlıyor ve dosyalar indiriliyor. %100 olana kadar bekliyoruz. Next butonu basarak devam ediyoruz.
  • Bir sonraki ekranda Save & Run Server butonuna tıklıyoruz.(Kurulum işlemi bitti.)
  • Oxmysql versiyonu eski olduğunu txAdmin de gösterir ise en son resimde olduğu gibi verilen linkten indirip dosyaları zipten çıkardıktan sonra
    Kod:
    C:\Users\Administrator\Desktop\FiveM\QBCoreFramework_ABEF37.base\resources\[standalone]\oxmysql
    Dosya yolunda bulunan oxmysql indirdiğiniz yeni versiyon ile değiştirmeyi unutmayınız. İyi Forumlar dilerim. Konuyu beğenmeyi yorum yapmayı unutmayınız.
GTA 5 FİVEM QBCORE KURULUM RESİMLERİ

fivem-jpg.336

Ekli dosyayı görüntüle fivem.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar