Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Wii Kopya Oyun Yükleme /// WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

frodo

02ofogrencisi
Şube
Adıyaman
USB Loader'a WBFS ile Oyun Atma Rehberi

Bize gerekenler:
1- Wbfs_win.exe (Bu dosya Wii'nin anlayacağı şekilde USB Harddiski veya Flash Diski formatlamaya ve oyun atmaya yarar)
2- Muhtelif boyutta USB Harddisk
3- Partition Magic Programı (isteğe bağlı)
4- USB Loader (1.1 versiyonunu ekledim)

1- Öncelikle WBFS_Win.exe dosyamızı indiriyoruz. (Dosyanın ismini ben Wii.exe olarak değiştirdim)

2- Partition Magic dosyamızı indiriyoruz. (Eğer USB Harddiskimizin tamamını değil de bir kısmını kullanmak istiyorsak).
Linki :

3- USB Loader (versiyonu 1.1) dosyasını indiriyoruz.
Linki:

Şimdi,

Öncelikle; WBFS_win.rar dosyasını açtığınızda içinde wii.exe dosyası karşınıza çıkacak. Ben dosyanın ismi çok uzun olduğu için kısalttım. Çalışmasını engelleyen bir farkı olmuyor. Bu dosyayı (wii.exe oluyor) C:\Windows\System32 klasörüne (Windows klasörüne ilk defa giriyorsanız genelde dosyalar gizlidir, göster diyoruz) kopyalıyoruz. (Bunu yapmamızın nedenine gelince system32'ye atılan sonu .exe .bat veya .com olan dosyaların hangi klasörün içinde olursanız olun çalıştırabilmenizdir).

USB Harddiskinizin tamamını kullanacaksanız eğer wii.exe dosyasının Harddiski formatlama seçeneği var. USB Harddiskimizi bilgisayara taktık. Masaüstündeki Bilgisayarım ikonuna tıkladık. Karşımıza bir sürü sürücü harfi çıktı. Bizim oyunları atacağımız USB Harddiskimizin sürücü harfini öğrendik diyelim. Mesela G harfi olsun.

Başlat ---> Çalıştır'a tıklayıp çıkan pencereye CMD yazıp tamama tıklıyoruz. Açılan küçük bir pencerede DOS satırına girmiş oluyoruz. Burada wii yazıp entere bastığınız zaman aşağıda yazılar gelecek.

Burada "Wii <drive letter> komutlar" diye bir sürü yazı göreceksiniz.

Anlamlarına gelince;

wii --> adı üstünde çalıştırdığımız wbfs_win.exe dosyasının ismi.
<drive letter> --> Bilgisayarım penceresinden öğrendiğimiz USB Harddiskimizin sürücü harfi

(Biz G demiştik)
List --> USB Harddiskinin formatlama işleminden sonra içeriğini gösterir.
info --> USB Harddiskinin bilgilerini gösterir. Kaç blok olduğu ne kadar kayıtlı olduğu ne kadar boş yer olduğu gibi.
init --> USB Harddiskin veya kullanmak istediğiniz Flash Diskin tamamını Wii'nin anlayacağı şekilde formatlamaya yarar.
add --> internetten indirmiş olduğumuz iso oyunları bu komut ile harddiske atıyoruz.
remove --> Bu komut ile de harddiskimizin içinde bulunan oyunları siliyoruz.
estimate --> Bu komut indirmiş olduğunuz iso dosyasının harddiskte ne kadar yer kaplayacağını gösteriyor. Normalde iso dosyalarının boyutu 4.26 gbyte. Ama aslında gerçek boyutları bu değil. Birkaç resimli örnekle açıklayacağım.
extract --> Bu komut (hiç kullanmadım ama mantıken) Harddiske attığımız oyunları iso olarak PC'ye geri aktarıyor olmalı.

Şimdi komutları nasıl kullanacağımıza gelelim
frown.png
USB Harddiskin tamamının kullanılacağını farzediyorum, anlatım o yönde olacak)

Komutların kullanılışı:

İlk önce harddiski formatlayalım:

Başlat ---> Çalıştır'a tıklayıp çıkan pencereye CMD yazıp tamama tıklıyoruz. Açılan küçük bir pencerede DOS satırına girmiş oluyoruz.

şuan "c:\documents and settings\kullanıcı adı\" yazısının yanında yanıp sönen bir imleç gelecek. Bizim USB Harddiskimizin sürücü harfi hatırlarsanız G idi.

02wii.jpg

Burda: wii G init komutunu kullandığımız zaman (yazı ile yazma ihtiyacı hissettim; wii (Boşluk) g (Boşluk) init -- komutlar arasında bir boşluk bırakacaksınız. Yani Space tuşuna bir kere basacaksınız) aşağıdaki resim ile karşılaşacaksınız. "Y" tuşuna basıp entere basarak onaylıyoruz..

03wii.jpg

Sonra iso dosyasının olduğu klasöre gidelim. Bende D sürücüsünde torrent klasöründe olduğu için oraya gidiyorum.

Komutumuz: wii G add fish.iso yazıp entere bastığımız zaman aşağıdaki resim karşımıza çıkacak.

04wii.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar