Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Silkroad Online Guild Kurma Rehberi

Çevrimdışı

sendemi-brutus

02ofogrencisi
Katılım
16 Haz 2014
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
27
Şube
Yurtdışı
1. 3 gün Guild cezalı olmama.
2. En az LVL 20 olmak.
3. Bir guilde üye olmamak.
4. 500K paranız olması.

Bu şartlarda bir sorun yoksa guild npc ye gidiyoruz.
Guild npc den açılan pencereden Create a new guildi seçiyoruz.Karşımıza guildin ismini yazacağımız pencere çıkıyor. Buraya en fazla 12 haneli guild ismini yazıyoruz.Sizin seçtiğiniz Guildi açmak isteyip istemediğinizi soruyor. Buraya “Yes” yani evet diyoruz.
500.000 Gold karşılığında Sizin seçtiğiniz guildi kurup kurmayacağını soruyor. Guildi kurmakta eminseniz, Yese basıyoruz.
Hayırlı olsun Guildiniz açılmıştır diyor.

Guild Level Alatma :
LVL 1 – 15 Oyuncu
LVL 2 – 20 Oyuncu Guild Kasası
LVL 3 – 25 Oyuncu
LVL 4 – 35 Oyuncu Guild logosu, oyunculara rütbe vermebilme
LVL 5 – 50 Oyuncu Union Masterıysanız Union logosu koyabilme

Gerekli GP toplandıktan sonra
LVL 2 için 3 M
LVL 3 için 9 M
LVL 4 için 15 M
LVL 5 için 21 M
Gerekli GP ve gerekli parayı toplandıktan sonra Guild NPC ye gidip Promote the guild seçeneğini seçiyoruz.
LVL atlatmak için gerekli olan GP ve parayı alacağını söylüyor. Burada “Confirm” seçeneğini seçiyoruz. Guild LVL atlama işlemini böylece bitirmiş oluyoruz.

Guilde resim koymak için :
Guild emblem registration item – 1.000.000 Gold – 20.000 GP

Guildin resmini silmek için :

Guild emblem deletion item – 1.000.000 Gold – 20.000 GP
Uniona resim koymak için :
Union emblem registration item – 2.000.000 Gold – 30.000 GP
Union resmini silmek için :
Union emblem deletion item – 2.000.000 Gold – 30.000 GP
Logo : 16*16 boyutların 24 bit özelliğinde bmp formatında hazırlayacağımız guild logosunu oyunu yüklediğimz yere gidip kopyalıyoruz ve ismini guildmark koyuyoruz. Bende ” C:program FilesSilkroad ” Guild NPC tıkladığımız karşımıza gelen pencereden Purchase/sell guild item seçiyoruz…Karşımıza çıkacak pencereden Guild emblem registration item scroll alıyoruz. Invertorymizde olan Guild emblem registration item scroll sağ tıklıyoruz.Karşımıza onaylama kutusu gelecek Yes butonuna tıklıyoruz…İşlemimiz bitmiştir. Karşımıza kısa sürede guild logosunun yerleştirileceğini bildiren yazı çıkacaktır…5-10 dakika içerisinde guild logosunun yerine geldiğini görebilirsiniz…
Guildi başkasına devretme
Guildi sadece guild içinde birisine devredebilirsiniz. Devredeceğiniz kişi guilde değilse guilde alıp devredebilirisniz.Guild NPC ye gidip “Transfer leadership” seçiyoruz. Karşımıza çıkan pencereden guildi devredeceğimiz kişiyi seçiyoruz ve Confirm tuşuna basıyoruz seçtiğimiz kişiye devretmek isteyip istemediğimizi soruyor. İstiyorsak “Yes” butonuna basıyoruz. Vazgeçerseniz “No” butonuna Confirm butonuna basarak işlemi bitiriyoruz.
Lvl 1: Guilde sahip olabilmek için 500k goldla birlikte “Guild Merchanta” gidiyosunuz ve guildinizi kuruyorsunuz…
Lvl 2: LvL2 guild için toplamanız gerken 5400 GP ”Guild Point” topluyorsunuz ve “Guild Merchant” a 3m veriyorsunuz ”Promote guild” diyorsunuz ve guildiniz lvl 2 oluyor.Guildiniz lvl 2 olunca union olma hakkınız doğuyor ayrıca guildin kendisine ait bir kasası oluyor ”tek slot”
Lvl 3: LvL3 guild için 9000 GP ”Guild Point” topluyorsunuz “Guild Merchant” a gidip 9m para veriyorsunuz ve ”promote Guild’ diyip guildinizi LvL 3 yapıyorsunuz.Guildiniz LvL3 olunca Guild Store ”Guild Kasası” ‘de 2. slotunuz açılıyor daha fazla yer demek yani. Ayrıca çeşitli itemler açılıyor paralı askerler recal scroll ikon scrolları fakat bunları alabilmenize karşı kullanamazsınız her itemin kullanıclabileceği LvL ler var…
Lvl 4: LvL4 guild için 135k GP ”Guild Point” topluyosunuz “Guild Merchant” a gidip 15m para veriyosunuz ve guildinizi lvl 4 yapıyorsunuz. LvL4 guild olunca guildinize logo ekleyebilme yetkiniz oluyor bunun için kendinize bir resim seçiyorsunuz onu makinanıza 16*16 olacak şekilde büyüklüğü 24biti geçmeyecek şekilde bilgisyarınıza “Guildmark.bmp” olarak kaydediyorsunuz. Sonra oyuna gelip oyun içinden “Guild Icon Scrool” unu satın alıyorsunuz bununun için 1m gold 20k GP ”Guild Point” verip satın alıyorsunuz, üzerinde sağ tıklayıp silkroad klasörünün içinden yüklediğiniz “Guildmark.bmp” dosyasını seçiyosunuz 5 dk kadar bekliyosunuz ve sembol hazır. Daha sonrasında lvl 4 te guild üyelerine grant name verebiliyorsunuz guild ismnin yazıdğı yerde grant name gözükür “Oyuniks” gibi. Bunun için üye üzerine gelip “Grant Name” butonuna tıklıyosunuz ve gerekli ismi yazıyosunuz isim türkçe karakter ve noktalama işaretlerini kabul etmez ayrıca 12 karakterden fazla yazamazsınız.
Lvl 5: LvL5 için 318k GP ”Guild Point” olması gerekiyor ama tam emin değilim. Topluyosunuz ve 21m verip guild merchanttan guildinizi lvl 5 yapıyosunuz. LvL5 olduğunuzda unionunuza sembol koyabilme yetkiniz “Recal Scroll” u kullanabilme yetkiniz ve paralı askerleri kullanabilme yetkileriniz oluyor. Uniona yetki verebilmek için “Union Master” olmalısınız. Uniona yetki verince guild sembolunün yanında union sembolu yer alıyor aynı guild sembolü gibi tek farkı yükleyeceğiniz resmin ismi “unionmark.bmp” olacak diğerleri guild sembol ile aynı. Ayrıca “Recal Scroll” kullanabilme imkanınız doğuyor bu scrolla sağ tıkladığınızda o an online olan tüm guild üytelerine sizin yanınıza teleport olmak için bir ekran geliyor confirm derlerse tüm üyeler masterın yanına teleport oluyor nerde olursa olsun. Sanırsam bunu “Guild War” için düşünmüşler ve paralı askerleri kullaanbiliyorsunuz onlarındasembolleri “Guid Merchant” ın içinde var istedğinize göre asker çıkartıyosunuz sanırım tek scroll tek asker yeteneğini siz seçin.

Gp (Guild Point) : Guild içi üyelerin mob keserken kazandıkları EXP ve SP yanında ayrıca kendi guildlerine kazandırdıkları pointtir. Ayrıca yeni sistemde her üye kendi guildine SP’ sinden vererek GP yardmı yapabilir. Bunun için ”U” harfine bastığınızda karşınıza guild ekranı gelir GP ”Guild Point” yanında kalp şeklinde bir sembol var ona tıkladığınız anda size SP nizden ne kadar vereceğini sorar unutmayın vereceğiniz GP sizin SP nizle orantılıdır. SP’ nizden fazla GP veremezsiniz. Benim fikrimce vermeyin derim…
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar