Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Mount & Blade II: Bannerlord Dev Blog 01/02/18

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Web sitesi
Discord
greatking
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
d431764197f69eea1a9acf9f14c4885bbd28f5cc.jpg

Selamlar Kalradya savaşçıları!

Oldukça küçük bir ekip olduğu günlerin üzerinden çok uzun zaman geçmemesine rağmen TaleWorlds, yıllar içinde 70’den fazla çalışanı ile orta büyüklükte bir stüdyo halini almıştır. Armağan Yavuz’un orijinal Mount & Blade’i geliştirdiği zamanlarda ekibe ilk katılan, kıdemli çalışanlarımızdan, grafik ekibimizin lideri Özgür Saral’ı tanıtmak istiyoruz bugün sizlere.

Özgür, o zamandan bu yana serinin tüm oyunlarında çalışarak Mount & Blade’in görselleri ve verdiği histen sorumlu esas kişilerden biri olmuştur – ve çalışmaları elbette ki Bannerlord’da da büyük etki bırakmıştır!

AD-SOYAD
Özgür Saral

NEREDEN
Trabzon

TALEWORLDS’E KATILMA TARİHİ
2005

EĞİTİM
İşletme

RESMİ İŞ TANIMI
Grafik ekibi lideri

NORMAL BİR İŞ GÜNÜNÜZ NASIL GEÇER?
Günümün büyük bir kısmı, ihtiyaç duyulan işlerin önceliğini belirlemek ve yapılacak işlerin amaca uygun şekilde tasarlanmasını sağlamak ile geçiyor. Tasarlanan işleri, uygun kişilere paylaştırıyor ve yapım aşamasındaki işlerde oluşan sorunlara çözümler üretiyorum. Kalan zamanda da, modelleme ve sahne tasarımı gibi işler yaparak oyundaki eksikleri gidermeye çalışıyorum.

blog_post_25_taleworldswebsite_02.jpg

BANNERLORD HAKKINDA EN SEVDİĞİNİZ ŞEY NEDİR?
Yeni oyun motorumuz sayesinde Bannerlord’un önceki oyunlarımıza göre çok daha gerçekçi görünmesini ve sahnelerin daha detaylı olmasını seviyorum.

ŞİMDİYE KADAR BANNERLORD'UN YAPIM AŞAMASINDA ÇÖZDÜĞÜNÜZ EN ZOR SORUN NEYDİ?
Bannerlord’un ilk aşamalarında, editörümüzün yeniden yazılıyor olmasından dolayı sürekli sorunlarla karşılaşıyorduk ve bu durum, iş akışımızı olumsuz etkiliyordu. Alternatif iş akışıyla bu sorunun üstesinden gelebildik. Şu anda editörümüz son haline ulaştı ve en büyük yardımcımız oldu.

ŞU AN NE ÜZERİNDE ÇALIŞIYORSUNUZ?
Şu anda kale parçalarının (duvar, köşe, kule,kale kapısı, vs.) kırılabilir olması ve tüm seviyelerinin birbiriyle uyum içinde olması üzerinde çalışıyoruz. Parçaların birbiriyle uyumlu olması sahne tasarımında işlerin uzamasını ve karmaşayı önlemek için çok önemli.

blog_post_25_taleworldswebsite_03.gif

BANNERLORD'DA EN SEVDİĞİNİZ ÜLKE HANGİSİ?
Bannerlord’da en sevdiğim ülke Aserai’dir. Bu ülke, oyunda sürekli sıcak iklime sahip. Kerpiç evler, bez tenteler, hurma ağaçları gibi ayrıntılar görmek bana doğunun mistik atmosferini hatırlatıyor. Hem mimari yapısı, hem de kültürel detayları sayesinde de Aserai’yi kendime daha yakın hissediyorum.

YARA VE KAN GÖRSELLERİ – HEM MODELLERDE HEM DE OYUNCUNUN KARAKTER GÖRÜNTÜSÜNÜ KULLANIRKEN OYUNCU KARAKTERİNDE- WARBAND’DE OLDUĞUNDAN NE KADAR FARKLI OLACAK?
Şu anki kan sistemimiz, parçacık sistemiyle birlikte çalışıyor. Çıkan her parçacık, (kılıç darbeleri, çamurlu yüzeyde koşmak, vs.) etraftaki objelere yapışarak kan ve çamur benzeri efektler bırakabiliyor. Fiziksel tabanlı ışıklandırmaya uygun tasarlanan kan dokuları, Warband'a oranla gerçeğe çok daha yakın detaylar elde edebilmemizi sağlıyor.

FARKLI ŞEHİR VE KÖYLER, WARBAND’DE OLDUĞUNDAN NE KADAR FARKLI OLACAK?
Warband’dekilerden daha güzel ve daha dolu şehir ve köyler olacak. Ülkeleri daha iyi yansıtacak detayda yapılar, daha canlı sokaklar ve arka sokaklarda kavga edebileceğimiz çeteler göreceğiz.

blog_post_25_taleworldswebsite_04.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar