Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Forza Motorsport 4

sifreSizElemaN

04ofeditoru
Şube
Siirt
Forza 3’te kaç saat harcadım bilemiyorum. Direksiyonun başına geçince, bir yarış daha bir yarış daha derken akıp giden zamanı değerlendirsem, kim bilir neler yapardım. Lamborghini Reventón, Bugatti Veyron gibi canavarları gerçek hayatımda süremeyeceğim, ama Forza’da sürme imkanı buldum. Turn 10 Studios, bağımlılık yapan Forza 3’ten sonra dördüncü oyunu duyurdu ve arayı çok açmadan piyasaya sürdü.

Rüya otomobillerle yarışlar

Forza 4, aslında üçüncü oyunun daha geliştirilmiş versiyonu olarak gözünüze çarpacaktır, zira genel olarak bana öyle oldu. Dengeli sistemini, fizik motorunu, oynanış mekaniklerini yeni özelliklerle çarpıp, daha sonrasında toplamışlar. Ama bu durum Forza 4’ü genel dinamizmi ile oldukça başarılı kılıyor. Eğer üçüncü oyunu oynadıysanız ve profiliniz duruyorsa güzel bir haber var. Forza 4, önceki yapımdaki durumunuza göre oyun içi para (Credit) ve garaj için yeni araçları hediye edebiliyor.

2.jpg

Oyunun göze çarpan ve çoğu etkinlikte de ön planda tutulan kısmı Autovista özelliğiydi. Autovista’da Jeremy Clarkson’ın muhteşem anlatımıyla araçların içine dışına, en ince noktalarına kadar göz atma imkanımız var. Kaputu kaldırıp canavar motorlara bakabilir, istersek kapıyı açıp aracın içinde neler olduğunu inceleyebiliriz. Buradaki araçlar en ufak noktalarına kadar birebir tasarlanıp, Forza 4 içine aktarılmış. Forza 4, Autovista’da görsel olarak tavan yapıyor. Spor modellerden klasiklere birçok araç var, hatta arada Halo’daki UNSC Warthog bile yer alıyor. Yalnız en başta tüm araçlar açık değil, ancak oyun içinde belirli başlı amaçları yaptıkça, kilitli olanlar açılıyor.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar