Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

VirüsTotal İle İlgili //Dikkate Alınması Gerekenler

looP

09ofoyuncu
Şube
Kütahya
Arkadaşlar bugün birşey farkettim..Direk anlatıma geçelim.Arkadaşlar bir hack gördüm.VirüsTotali vardı baktım.Virüs yoktu.İndirdim.Sonra Pc de 10 virüs programı birden uyarı verdi.Keylogger ve trojan varmış.
Peki Bunu Nasıl Yapıyorlar?
Tabikide konuyu açmadan önce Ana dosyayı kopyalayıp yedek dosyanın içindekileri silip yedek dosyayı VirüsTotale taratıyorlar.
Amaçları Ne?
Tabiki bilgisayarları çökertmek.
Kanmamak İçin Ne Yapmalıyız?
İlk önce dll olduğunu öğrenmeliyiz.Çünkü genellikle dll hackları iş gördüğü için virüslü olmaları ihtimali çok yüksek.Eğer dll ise kesinlikle içinde bir iş vardır.Ama bilgisayara zarar vermez.Bunu öğrennirsek yeter.
Ama bir exe dosyası ise ozaman işimiz zor.Çünkü exe dosyaları açıldığında zararları şunlar olabilir:Birden internet sayfaları açılması(Bilgisayarı çökertmek için bir sürü açılır)----Birden fazla hata gelmesi.Bu olaylar geldiği an bilgisayarınızın fişini 10 saniyede çekmezseniz bilgisayar çöker.Ayrıca exe dosyalarında keylogger çok fazladır.Keylogger sinsi bir iş olduğu için virüs programları farketmeye bilir.
Arkadaşlar zaten şunu söyliyim.Her hackta virüs vardır.Ama adam bir hackı virüstotale koyup 1 virüs bile algılamaması çok şüphe çekici olur.
Arkadaşlar keyloggerden kurtulmak için Denetim masasına girip aratma çubuğuna klasör yazın.Karşınıza gelen yerde gizli dosyaları göstere tıklatıp yine gizli dosyaları gösteri işaretleyip uygula ve tamam deyin.
Sonra Başlat>>Çalıştır a Temp yazın.Ondan sonra herşey ortaya çıkacaktır.Mesela hangi programı veya hackı kullandıysanız orada keylogger olup olmadığını göreceksiniz.Bunu silmek için hackınızın adı olan her dosyayı silin.İş tamamdır.
Arkadaşlar bu dediklerimi yaparsanız bilgisayara virüs bulaşma şansı azda olsa azalır.Çünkü etrafta VirüsTotal dolandırıcıları var.

005.gif
Sabite Alınırsa Daha Yararlı Olacağını Düşünüyorum.
005.gif

Ana Dosya Olup Olmadığını Anlama
Evet arkadaşlar.Şimdi ilk gereken dosyanın indirme linki.
13877.png

Arkadaşlar dosya boyutuna baktık.Şimdi gerçek olmayan dosyada virüstotalde bakıp aşşağıdaki gibi show all a tıklatın.

13939.png

Şimdi gösterdiğim yere bakın.
13992.png

Evet gördüğünüz gibi indirme linkindeki boyutluktan kat kat düşük bir boyut.Demekki bu anadosya değil.Şimdi gidip birde anadosyadaki boyuta bakalım.
14022.png

Off.Boyutu indirme linkinden bile büyük.Bunun sebebi içindeki virüsler hareketi geçip çoğalmaya başlamış.Şimdi bir antivirüs programıyla tarama yapalım.
Arkadaşlar şunu unutmayın.Hileniz virüslü ise saklamayın.Çünkü kimse size virüslü diye gülmez.Eğer siz söylemezseniz bulmak için başka yollar vardır.Ne demişler yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar