Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

The Room 2

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
1,066
Puanları
448
Yaş
35
Discord
Greatking#7993
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
Çıktığında mobil oyun dünyasında bomba etkisi yaratmış ve birçok ödül almış olan The Room’u oynamış mıydınız? Eğer oynamadıysanız çok büyük hata yaptınız diyebilirim. Hatta hemen gidip satın alın ve mobil cihazınızda oynamaya başlayın. Oynadıktan sonra daha fazlasını isteyeceksiniz ve bu da sizin hakkınız tabii ki. 3D olarak mobile sunulan bulmaca oyunların arasında The Room bana göre en iyisi. E tabii The Room’u da zamanla geçen oyunlar çıkış yapmadı değil, mesela The Room 2.

Kesinlikle oynamalısınız
Gizemi ve bir şeyleri keşfetme keyfini tam olarak vermeyi başaran The Room 2, ilk oyunu aratmıyor hatta ondan daha güzel. Mobil platformun oyunlar açısından ne kadar kısıtlı bir sistemi bulunduğunu herkes bilir. İşte bu sistemin ötesinde bir oyun yapmak gerçekten iyi bir ekip ister. İşte Fireproof Games tam böyle bir ekip. En azından bu oyunlar ile bunu kanıtlamayı başardı. Mobil platformda para vereceğim oyun bana çok şey katmalıdır, eğer böyle bir olayı yoksa neden para vereyim derim ve ücretsiz oyunlar ile takılırım, genel olarak mobilde durumum böyledir.

The Room 2 ise aldığı paranın hakkını tam olarak veren bir bulmaca oyunu. Kontrol yapısı o kadar rahat ki kendinizi çabucak oyuna kaptırıyorsunuz ve gerçek dünya ile bağlantınız kopuyor. Kontrol yapısının çok çok rahat olmasının diğer bir faydası ise ne yapmamız gerektiğini bize göstermemesi. Bazı bulmaca oyunlarında kontroller bayağı bir sınırlıdır ve bu yüzden bulmanız gereken şeyler direkt olarak karşınıza çıkar. The Room 2’de ise ekranda bulunan her nesne ile temasa geçebiliyoruz ve hangi sıraya göre gitmemiz gerektiğini kendimiz keşfetmemiz gerekiyor.

Fazla mı övdüm ne?
Bulmacaların zorluk seviyesi bile tam olarak olması gerektiği gibi, ne kolay ne zor. Yani şu şekilde de anlatabilirim: Bir parçayı bulmanız gerektiği zaman etrafı iyice araştırıyorsunuz ve bulamıyorsunuz fakat dikkatli bakarsanız eğer parça aslında önünüzdeymiş de siz görmemişsiniz olayını kavrıyorsunuz. Bu şekilde bir düşünce biçimine sahip olduktan sonra ise başka bir parçayı aramaya başladığınız zaman oyun sizin afallamanızı sağlıyor. Bu sefer işler tam tersine dönmüş oluyor ve aradığınız parça hiç tahmin etmediğiniz bir yerde çıkıyor.

Rahat bir kontrol yapısı ile birlikte güzel bulmacalar birleşince ortaya güzel bir sonuç çıkmayabilir kimi zaman. Güzel grafiklere de ihtiyaç duyarız haliyle. İşte hiçbir konuda eksik kalmayan The Room 2 grafik konusunda da üstün durumda. 3D olarak oyun içerisinde bulunan nesneler çok güzel gözüküyorlar. Detaylarını oldukça kaliteli hazırlamışlar ve iyi bir ışıklandırma ile birleşince çok çok daha güzel görünüyor. Gölgelendirme tekniği ışığın geldıği yöne göre çok iyi yansıtılmış bunu da es geçmek istemedim.

Paranızın hakkını tam olarak alacağınız bir oyun istiyorsanız ve mobil platformu çok fazla tercih ediyorsanız eğer ilk oyunu ve ikinci oyunu kesinlikle almanızı tavsiye ederim. İlk oyun Kindle, Google Play ve App Store’da bulunurken, ikinci oyun henüz sadece App Store’da bulunmakta. Google Play platformuna da geleceği biliniyor. Başka bir mobil incelemede tekrardan görüşmek üzere!

Artılar:

Güzel atmosfer
Rahat oynanış biçimi
Etkileyici grafikler

Eksiler:

Nadiren oluşan oyun hataları

Puan: 93/100
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar