Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Tasarım Yarışması Genel Kuralları

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
1,066
Puanları
448
Yaş
35
Discord
Greatking#7993
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
Yarışma Sahibinin uyması gereken kurallar:

Yarışma bildirim şablonu:
Yarışma sahibi konuyu açarken şu linkteki şablonu kullanmak zorundadır. ( )

Yarışma ödülü:
Yarışma sahibi ödülü belirlerken şu linkteki fiyat tablosuna uymak zorundadır. ( )

5 adetten fazla katılımın olduğu yarışmalarda birinci seçmek ve ödülü yatırmak mecburidir.

Yarışma açma koşulları:
Yarışma sahibinin mesaj/ticaret sayılarının düşüklüğü gibi haklı sebeplerden ötürü katılımcılar konu sahibinin bir garanti göstermesini isteyebilirler. Bu durumda güvenilir birinin kefil olması, yarışma ücretinin ön ödeme yapılması gibi bir yol izleme ya da yarışmayı iptal etme kararı yarışmacıya aittir. Bu durumun sebep olacağı para transfer ücreti gibi kesintiler toplam ödül tutarından yapılır ve ödülü kazanan kesintilerden sonra kalan miktarı alır.

Yarışma süresi:
Yarışma süreleri logo tasarımı için en fazla 5, web arayüz tasarımı için en fazla 7 iş günüdür.

Belirtilen tarihin sonunda yarışma sahibi gelen çalışmalardan memnun kalmadığı takdirde bunun sebebini tam olarak açıklayarak yarışmayı ücretsiz olarak 2 gün uzatabilir.

Yapılan çalışmalardan yine memnun kalmadığı takdirde ödülü gün başına ödülün 10%’u tutarında arttırarak en fazla 5 gün daha ücretli uzatma şansı vardır ve bu süreye bir defada karar vermek zorundadır.. Örnek verecek olursak 200 lira ödüllü bir yarışmanın süre uzatma ücreti gün başına 20 lira olarak hesaplanır ve 3 gün uzatmak isteyen yarışma sahibi ödülü 260 liraya çıkartır.

Ücretli uzatma süresi bitiminde yeni bir çalışmanın gelmesine bakılmaksızın yarışma sahibi yarışmayı sonlandırmak ve katılımdaki tasarımlardan birini seçmek zorundadır.

Yarışmanın sonlandırılması:
Konuda belirtilen bitiş günü saat 23.59’da yarışma sonlanır ve yeni çalışma eklenemez. Yarışma sahibi bitişin tarihini takip eden iş gününde uzatma ya da bitiş duyurusu yapmak zorundadır. Uzatılmayan yarışmaların sonuçları bitiş tarihinden en geç 3 iş günü sonra açıklanmalıdır.

Yarışma sahibinden kaynaklanmayan gecikmeler yaşanıyorsa bunu konu içerisinde belirtmeli ve her gün son durum güncellemesi yapmalıdır. Konu sahibi bu çalışmaları müşterisi için istiyor olsa dahi yarışmanın sorumluluğunu kendisine aittir.

İletişim:
Yarışma sahibi katılımcılarla iletişim kurmak isterse bunu ilgili konu içerisinde açık bir şekilde yapmak zorundadır. Gelen çalışmaları yönlendirmek veya değerlendirmek için yorum yaparken kırıcı ve aşağılayıcı tabirler kullanmayınız.

Sebebi ne olursa olsun özel mesaj ile iletişim kurmak ve anlaşmalar yapmak yasaktır. Kişiler arasında böyle bir olay yaşandığı tespit edilirse yarışma sahibi de yarışmacı da ceza alır.Katılımcının uyması gereken kurallar:

Her üye yarışmaya en fazla 5 çalışma ile katılabilir. Yarışma sahibinin yorumları doğrultusunda bu 5 çalışma içerisinde orijinal versiyonunun dışına taşmamak koşuluyla ufak değişiklik yapma hakkı vardır.

Bir yarışmaya üyelik tarihi 15 günden kısa olan kişilerin katılması yasaktır.

Yarışmalardan uzaklaştırılan üyeler ceza süresi bitmeden katılım göstermekte ısrar ederseler çalışmaları silinir ve üyelikleri durdurulur.

Uzaklaştırılmış üyelerine başka kullanıcılar yardımıyla yarışmaya katıldıkları tespit edilirse her iki üyelikte süresiz şekilde durdurulur.

Çalışma hazırlama kuralları:
Hazırlanacak çalışmalar yarışma sahibinin isteğine bağlı olarak;
Sadece web sitesi için: 72dpi, rgb renk skalasında, vektör veya bitmap şeklinde hazırlanabilir.
Web & Baskı için: 300dpi, cmyk/pantone renk skalasında, vektör şeklinde hazırlanmalı ve konu içerisinde belirtilmelidir.​
Baskı sırasında sıkıntı yaratabilecek ve çalışmayı çekici kılmaya yönelik yanıltıcı efektler kullanılamaz.

Çalışma hazırlanırken hazır vektör, var olan bir logonun kullanılması kesinlikle yasaktır ve bunun tespiti halinde bir defaya mahsus uyarı ve tekrarı halinde forumdan veya yarışmalardan geçici/süresiz uzaklaştırmaya kadar varan cezalar uygulanır.

Kızılay, Kızılhaç/Sağlık, Çatı/Emlak, Kitap/Eğitim, Yaprak/Doğa vb. görsel kombinasyonları sizin çizmeniz ve başka bir yerde birebir kopyası olmadığı takdirde kullanılabilir.

Var olan bir fotoğrafın tüm haklarının size veya yarışma sahibine ait olması haricinde vektör şekline dönüştürülüp kullanılması yasaktır. Tüm hakları size ait bir fotoğrafı bu işlemden geçirmeniz halinde aynı görseli bundan sonra başka hiç bir çalışmada kullanmayacağınızı taahüt etmiş sayılırsınız.

Çalışma gönderme ve sunum teknikleri:
Çalışma sunumu 400px karelik 72 dpi çözünürlükte hazırlanmalı ve logo mümkün olduğunca sade bir zemin üzerine ortalanarak yerleştirilmelidir.

Hazırladıkları tasarımları mock-up diye tabir edilen sunum tekniği içerisinde kullanmak isteyen tasarımcılar bunu link verme yoluyla diledikleri ebatlarda yapabilirler.

Yarışma kurumsal kimlik şeklinde açılmadığı sürece kartvizit, fatura vb. çalışmaların hazırlanıp sunulması veya teklif edilmesi yasaktır.

İletişim:
Eksik bilgi, çelişkili açıklama gibi kafa karıştıran ve cevap bekleyen tüm soruları konu içerisinde yayınlayabilirsiniz. Yarışma sahibiyle özel mesaj yoluyla fikir alma maksaktlı olsa dahi iletişim kurmak yasaktır ve tespiti halinde cezai işlem uygulanır.

Konu içerisine “mesajım bulunsun, şimdi yoldayım akşam katılırım” tarzında gereksiz mesaj atılmaması gerekir.

Çalışmalar hakkında yorum sadece yarışma sahibinden beklenir. Kişilere ve/veya çalışmalarına yapabileceğiniz tek yorum mesajın altındaki ‘Like’ tuşuyla sınırlıdır. Çok beğendinizi, tavsiyelerinizi özel mesajı kullanarak belirtiniz.

Kötüye kullanım gibi durumlarda bölüm yöneticisine kanıtlarınızla şikayette bulunabilirsiniz.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar