Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Sosyal Medyayı Kullanarak Para Kazanma

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
1,066
Puanları
448
Yaş
35
Discord
Greatking#7993
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa

Sosyal Medya Hedefleriniz Belli Olmalı​

Amacı olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Karanlığa doğru kurşun sıktığınızda hedefi vurmanızı sağlayan şey tamamen şanstır. Hayatta olduğu gibi işletmenizde de olduğu gibi sosyal medyada da nereye gittiğinizi bilmeniz gerekiyor. Sosyal medyada büyük resmin farkına varabilmek için mutlaka hedefleriniz olmalı. Bu hedeflerin şirketinizin ana hedefleri ile bağlantılı olması gerekir. Hedef belirlemek size ne kadar yol aldığınızı gösterir. Amacınız sadece takipçi kazanmak olursa amaçsız gemiden farkınız olmaz. Ana stratejinizi belirlemeli ve sosyal medyada yaptıklarınız bu amaçlar doğrultusunda olmalıdır.

İş Ortaklarınızla Birlikte Hareket Ederek Kampanyalarınızı Büyütün​

Tek başınıza hareket ettiğiniz zaman enerji ve zaman kaybınız çok fazla olacaktır. Oysa ki şirketlerin amacı en az maliyetle en çok kazancı elde etmektir. İş ortaklarınızla birlikte hareket etmelisiniz. Ortak sosyal medya kampanyaları yapın. Hatta yeni iş ortakları edinin. Sizin rakibiniz olmayan, ancak aynı ya da benzer kitleye seslendiğiniz markalarla ortak projeler üretin.

Takipçilerinizin Farklı Olduğunu Hisselerin​

İnsanlar bir gruba dahil olmak ister. Kullandıkları ürünlerden tutunda bankalara hatta kredi kartlarında bile bu durumu görebilirsiniz. Bu durum sosyal medyada yansımaktadır. Sosyal mecralarda oluşturduğunuz toplulukları sadece müşteri olarak görmemelisiniz. Topluluklarınıza dahil olan üyelerinize avantajlı ürünler yada hizmetler sunmalısınız. İnsanlar kendilerine özel bir grubun parçası olmaktan hoşlanırlar. Başkalarından faklı olmayı severler. Takipçilerinize, üyelerinize kendilerini özel hissettirecek kampanyalar düzenlemelisiniz.

Takipçilerinizle Duygusal Bağ Kurun​

Bazı markalar kendi üretmedikleri hatta sadece logosunu koydukları ürünleri bile satış rekorları kırabilir. Çünkü kendilerine böyle bir müşteri kitlesi oluşturmuşlardır. Peki sizin böyle bir müşteri kitleniz var mı? Müşterilerinizi ne kadar tanıyorsunuz? Öncelikle, daha önce yapmadıysanız mevcut müşterilerinizi kategorize etmenizi öneririz. Bu sayede müşterilerinizin sosyal medyada varlığını sağlamış olursunuz. Herkesin görüp imreneceği bonuslar, sürprizler yapın. Yaptığınız çalışmaları reklamlarla destekleyerek duyurmanız halinde kitleniz bira anda artacaktır.

Odaklanacağınız Sosyal Medyalar Olsun​

Eğer yeterli personeliniz ve bütçeniz yoksa Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, LinkedIn gibi her mecraya girmek size enerji kaybına neden olur. Çalışmalarınzı sosyal medya odaklı düşündüğünüzde düşük kalmış olacak buda size eksi olarak dönecektir.
Sosyal medya kullanıcı sayısı giderek artıyor. Buradaki kazancı gören yazılımcılar yeni sosyal medya fikirleri ile piyasaya çıkıyor. Bununla birlikte firmalarda sosyal medyaya yönelmektedir. Sosyal medya kullanıcılarının sayısı arttıkça buradaki reklam pastası daha da büyüyecektir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar