Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Programsız Skype Çoklu Oturum Açma Nasıl Yapılır ?

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Web sitesi
Discord
greatking
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
ydWYja.jpg

Hatırlayacağınız gibi kısa bir süre önce microsoft firması Windows Live Messenger veya eski adıyla MSN Messenger tamamen kapatılmış ve microsoft firmasının skype satın alıp yeni anlık mesajlaşma programı olarak skype olarak kullanıma açmıştı. Daha önceden msn ile birçok şey yapılabiliyordu.Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı ise çoklu olarak msn hesabı açmak ve tüm hesaplarımız bir bilgisayardan online olarak gösterebilmekti.İster yama ile istersek programsız bir şekilde yapılabiliyordu.Skype geçilmesi durumundada durum değişmedi ve 3. parti yazılımlar ile skype çoklu açılabildi.Tabi bu durum biraz sıkıntılı olabiliyor.Güncelleme ile birilikte bu yamalar işlevini yitirdi.Diğer bir durum ise güvenlik durumları oldu.Şimdi ise programsız ve yamasız olarak çoklu skype nasıl açılır resimli olarak onu göreceğiz.
İlk olarak skype programını bilgisayarımıza indirmek gerekiyor. Arkadaşlarımızla iletişime geçebilmek için linkini kullanarak uygulamayı bilgisayarımıza indiriyoruz.

Windows 7 ve Vista kullanıcı iseniz başlat menüsünü açtıktan sonra “çalıştır” kelimesini yazınız. ( Yada windows tuşu + R tuşuna basarak çalıştır penceresini açıyoruz.) Windows XP kullanıcıları ise çalıştır komutu başlat menüsünden zaten mevcuttur. Aşağıdaki komutları çalıştır menüsünde her çalıştırdıkça yeni bir skype uygulaması açılacaktır.

32 Bitlik işletim sisteminiz varsa
-Çalıştır komutundaki metin çubuğuna “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary yazın ve “Tamam“a tıklayın
64 Bitlik işletim sisteminiz varsa
-Çalıştır komutundaki metin çubuğuna “C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary yazın ve “Tamam“a tıklayın
YADA 2.YÖNTEMLE KISAYOL OLUŞTURABİLİRSİNİZ.
Programın ana dizininde ki uygulama üzerinden çoklu oturum açabiliriz. Bunun için yapmamız gereken işlem sırası.
Skype programının .exe olarak kayıtlı olduğu yeri bulunuz. Bunuda program files bölümünden bulabilirsiniz.
32 Bit işletim sistemleri için varsayılan kurulum klasörü “C:\Program Files\Skype\Phone\” klasörüdür.
64 Bit işletim sistemleri için ise “C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\” klasörüdür.
Bu klasörde yer alan Skype.exe dosyasının bulduktan sonra üzerine sağ tıklayarak ve açılan menüde “Gönder” menüsü içinde yer alan Masaüstü (kısayol oluştur) seçeneğini seçiyoruz:

590PEj.jpg

Masaüstüne oluşturulan Skype kısayolu simgesi üzerine geliniz ve sağ tıklayınız özellikler sekmesine tıklıyoruz. Alttaki resimde olduğu gibi Hedef kısmına gelerek uzantının “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary şeklinde olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer uzantı aynı değilse vermiş olduğumuz şekilde Hedef kısmını değiştirip tamam diyerek kaydediyoruz. Bu şekilde kaydettikten sonra skype kısayoluna her çift tıkladığımızda yeni bir skype açılacak ve birden fazla skype kullanma imkanına sahip olacaksınız.

oQ5Gpk.jpg

Yukarıda anlatılanları ben yapamam diyorsanız sizin içinde basit bir çözüm olan uygulamasını indirip denemenizi tavsiye edebiliriz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar