Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Mount & Blade II: Bannerlord Dev Blog 26/07/18

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Web sitesi
Discord
greatking
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
4bb6f286676cffbd0c99f076ca6d8c4254a8513a.jpg

Selamlar Kalradya savaşçıları!

3D grafik sanatçıları, video oyunlarında gördüğünüz ve etkileşime geçtiğiniz dünyayı yaratan heykeltıraşlar gibidirler. Daha once de gördüğümüz gibi bu, özellikle Mount & Blade II: Bannerlord’da deneyimleyebileceğiniz gibi açık, etkileşimli bir sandbox dünyasında hiç de ufak bir iş değildir. Küçük hayvanlardan devasa kalelere, silahlara ve zırhlara, her şey grafik sanatçıları tarafından modellenir ve bu sanatçılar aynı zamanda yaratıcılık, tarihi referanslar ve oynanabilirlik arasında hassas bir denge de kurmak zorundadırlar. Bugün, şu anda üzerinde çalıştığı işlerden birkaç ekran görünütüsü görme şansını yakalayacağımız 3D modelcilerimizden Tuncay Horasan ile konuşuyoruz!

AD-SOYAD
Tuncay Horasan

NEREDEN
Bolu

TALEWORLDS’E KATILMA TARİHİ
2011

EĞİTİM
İzzet Baysal Üniversitesi, Resim Öğretmenliği

RESMİ İŞ TANIMI
3D Grafik Sanatçısı

NORMAL BİR İŞ GÜNÜNÜZ NASIL GEÇER?
Genellikle zırh modelleme, iç mekan ve harita tasarımı, kalkan modelleme ve çevre tasarımı gibi çeşitli görevler alırım. İşe, her zaman tarihi referanslar bulup onları detaylı bir şekilde inceleyerek başlarım. Bunu takiben, hem tarihi referanslara hem de Bannerlord’un dünyasına uygun konseptler hazırlarım. Örneğin, bir ülke için kale inşa edeceksem, o ülkenin esin kaynağı olan milletlerin binalarını ve mimarisini araştırır, ne tip yapılar ve stiller kullandıklarını anlamaya çalışırım. Ardından, talebe bağlı olarak (oynanabilirlik, tasarımı etkileyen önemli bir etkendir!)onaylanacak bir konsept modeli hazırlarım. Onayın ardından da doku kütüphanemizi kullanarak ya da gerekli ise kendim bir kaplama hazırlayarak modeli tamamlarım. ”

blog_post_50_taleworldswebsite_02.gif

BANNERLORD HAKKINDA EN SEVDİĞİNİZ ŞEY NEDİR?
Oyundaki içerik zenginliği ve istediğinizi yapmadaki özgürlük. Ordularınızı yöneterek güçlü bir lider olabilir ya da ticari etkinliklere katılıp bir yandan kazanç sağlarken diğer yandan düşmanlarınızdan kaçmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz! Bunun da ötesinde, oyunu benim için ilgi çekici yapan bir diğer şey de oyunda öğrenmenin kolay ancak ustalaşmanın zor olmasıdır.”

ŞİMDİYE KADAR BANNERLORD’UN YAPIM AŞAMASINDA ÇÖZDÜĞÜNÜZ EN ZOR SORUN NEYDİ?
Oyunda erkek karakter tasarımı hazırlamaktı. Modeli oluşturduktan sonra yüzünü biçimlendirmek zorundaydım. Bunu yapmak oldukça zordu çünkü her parça ayrı bir örgüydü ve bu parçaların sırasını karıştırmak asla yapılmaması gereken bir şeydi! Bu, teknik olarak en zor kısımdı: en ufak bir hata, sıfırdan başlamak zorunda kalmam anlamına geliyordu!”

ŞU ANDA NE ÜZERİNDE ÇALIŞIYORSUNUZ?
Şu anda çiftlik hayvanları üzerinde çalışıyorum ve bir süre önce modellediğim bir kalenin kısımlarının optimizasyonunu yapıyorum.”

BANNERLORD’DA EN SEVDİĞİNİZ ÜLKE HANGİSİ?
Modellerken en çok keyif aldığım ülke Khuzait oldu. Bu ülke, Asya kültürlerine ve milletlerine dayandığından, diğer ülkelerin tasarım tarzından biraz farklıydı. Bence genel olarak Khuzait, Bannerlord dünyasına ayrı bir renk getiriyor!”

blog_post_50_taleworldswebsite_03.jpg

MOD GELİŞTİRİCİLER, BANNERLORD İÇİN MODEL HAZIRLARKEN NE GİBİ KISITLAMALAR YA DA ENGELLERLE KARŞILAŞMAYI BEKLEYEBİLİRLER?
Warband için mod geliştirdiyseniz, karşılaşacağınız tek yeni şey PBR sistemi olacaktır. Onun haricinde, mod geliştiricileri daha iyi bir malzeme ve araç sistemi beklemektedir.”

blog_post_50_taleworldswebsite_04.png

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar