Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Mobil Oyunlar Activision Blizzard'a Bol Para Kazandırmış

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
1,066
Puanları
448
Yaş
35
Discord
Greatking#7993
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
Mobil oyunlar Activision Blizzard'ın yüzünü iyi güldürmüş. Activision-Blizzard çatısı altındaki en yeni mobil oyun ve Blizzard'ın ilk mobil oyunu Diablo Immortal, hem duyurulduğu dönemde, hem de piyasaya çıktığında içerdiği mikro ödemeler vb. konulardan ötürü çok ağır eleştiriler almıştı. Ancak, indirme sayısını 20 milyonu aşan Diablo Immortal'a bakınca, bu eleştirilerin etkisi pek uzun sürmemiş gibi duruyor.

Mobil oyunlar Activision Blizzard'a iyi para kazandırmış​

Tüm bu bilgilerin üstüne, Acti-Blizz'in bu çeyrekte farklı platformlardan elde ettiği gelire bakınca şaşırmamak elde değil. Firma, PC tarafında 332 milyon dolar, konsol cephesinde ise 376 milyon dolar gelir elde etmiş. Yani firmanın iki cepheden elde ettiği toplam gelir 708 milyon dolar. Bu başlı başına devasa bir gelir, ancak işin mobil tarafı ağzı açık bırakıyor.
Activision'un mobil tarafında elde ettiği gelir ise tek başına 831 milyon dolar, yani konsol ve pc'de elde ettiği gelirin toplamından bile fazla. Acti-Blizz'in son yıllardaki gelir dağılımına bakıldığında da mobil oyunların gelirinin düzenli olarak arttığı görülüyor. Activision bunun sebebinin, Call of Duty serisine olani ilginin azalması ve World of Warcraft'tan elde edilen gelirin düşmesine bağlamış. Geçtiğimiz yılın bu dönemlerinde pandeminin tam hızda devam ettiğini ve World of Warcraft Classic: Burning Crusade'in çıktığını hatırlatalım.

Bu yılın kalan döneminde (en azından şimdilik) Acti-Blizz çatısından çıkacak büyük oyunlardan bazıları, World of Warcraft: Dragonflight, Modern Warfare 2 ve Overwatch 2 olacak. Firmanın bir sonraki mali raporunda dengeler büyük oranda değişebilir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar