Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Meslekler [ Resimli ]

mmo

07ofyariscisi
Şube
Adana
KERVANCILIK(TRADER) REHBERİ

İlk önce basit amaç bir şehirden mal alıp diğer şehire daha pahalıya satmak.
Şimdi bu işin nasıl yapılacağına gelelim.

Her şehirde bulunan merchant uniondan flag imizi alıyoruz.Yalnız şu noktaya dikkat edin bu flaglerin bay ve bayan için olanları var ona göre alın.

Sonra, inventorymizdeki job equipment kısmına flag imizi koyuyoruz şekildeki gibi.
48862801as9.jpg

ardından stabledan aldığımız bineğe biniyoruz yalnız dikkat edin bu binek ilk sayfadaki at değil trans bölümündeki taşıma binekleri.
87629333cl7.jpg

Ardından Trade Shop ----- 'a tıklayarak mallarımızı alıyoruz(bknz resim).
71864549ud8.jpg

Burada alacağımız malin miktarı ve cinsi yapıcağımız trade in zorluğunu belirliyecektir.
Zorluk olarak şunu söyleyebilirim 1 yıldızlı kervanlara hiç bi hırsız saldıramaz 1 yıldızın üstü alırsanız saldırıya açık bir pozisyona gelirsiniz.
40424043oh2.jpg

50654021ct0.jpg

Buradan da görüyorsunuzki, 10 tane malın bile yıldıza etkisi var o yüzden ideal sayıyı belirleyip ona göre mal alın.
Malımızı aldık yola çıktık ama oyun sizi bir yıldızken bile rahat bırakmıyacak ve sizin rahat bir trade yapamamanız için size bilgisayarın yönetimindeki hırsızlar yollayacak(bknz resim).Ama içiniz rahat olsun bunlar sizin denginiz değil sadece el yakma büyüsü açıp düz vuruş yapıyorlar pek zorlanmazsınız hatta trade inize tat katarlar
62060690pz9.jpg

Evet yolda ilerledik limanı geçtik ve diğer şehire vardık ben Downhang den Jangana gittim siz daha farklı konbinasyonlar yapabilirsiniz.
76307664uv2.jpg

Şimdi elimizdeki malları satma vakti geldi.Bunuda herşehirde bulunan trade shoplardan yapıyoruz(Malları aldığımız yer).
36079721fv6.jpg

Maları sattık ayrıca her trade yapışımızda trader exp point alıyoruz buda trader lvlımızın artmasını sağlıyor(bknz resim)
82007984pc4.jpg

Ayrıca yaptığınız tradelerde istikamete göre kazanacağınız kar yüzdeleri

Jangan - DW = %386
DW - Hotan = %440
Jangan - Hotan = %660
Bide tavsiyem Janjan-Hotan arası yapmak yerine gidiş geliş Dw-Hotan yapın daha karlı olur.

Level a göre alınabilecek malların ücretleri:

10px5.jpg

Buda son olarak düşük lvl trade haritası
11si6.png

İşte son kervancılık denilen meslek böyle bişey umarım yardımcı olabilmişimdir.

1-Eğer thifelerden korkuyorsanız at alın thifeler size kendi yüksek lvlı npc thifelerini takmaya çalışacaklar eğer at alırsanız onlar size yaklaşıtığında üstlerine gidin npc thife çıkıtığında da üstlerinden gitmeye dewam edin bylece onların thifi size saldırmaz...

2-yanınıza daima hayvan için hp pot ve yeşil cure şişelerinden alın çok miktarda...

3-yanınıza gelen thife pm atın ve ara sıra slm hi gbi muhabet başlatacak kelimeler yazın ısrar edin knuşmak için nasıl olsa yolunuz uzun...

4- bunun bi oyun olduğunu untmayın ölürseniz çok sinrlenmeyin yolunuza dewam edin

5-herzaman friend listenizde size yardıma hemen koşacak res tacak at getircek bir can dostunuz olsun...

AVCILIK(HUNTER) REHBERİ​

12cz5.jpg

bu şekilde üzerimize giyiyoruz.
13jl0.jpg

sonra da koruyacağımız kişi belli değil ise trade shop önünde beklemeye koyuluyoruz.
14nj6.jpg

sonra başlıyoruz korumaya işte bir thief kesiyoruz ve ondan gelen hunter exp puanı da kırmızı ile gösterdim.

15wt6.jpg

bi player thief bulursak onu da şöyle kesiyoruz.

16qp1.jpg

öldüğümüzde belli bir hunter exp puanı kaybediyoruz.

HIRSIZ (THİEF) REHBERİ​

Öncelikle thief town'a ışınlanıp oradan bazı eşyalar almamız gerekecek. jangandaki yumi isimli sevimli teyze bizi oraya 2000 gold karşılığında ışınlıyor. haritada kırmızı ile nerede olduğunu gösterdim.

sonra thief townda buluyoruz kendimizi. haritada görünmeyen bu yerde ilk yapacağımız iş thief guild member'i bulmak ve ondan thief suit ile bandit den scroll almak. thieflik yapmak için thief suit giymeli ve mal çaldığımızda satmak için de bandit den scroll kullanarak şehre ışınlanmamız geremkektedir.
(thief suit)
(bandit den scroll)

ardından teleport yerini bulup şehre ışınlanıyoruz.

sonra şehirden kendi levelimize uygun at ve at pot'u alıyoruz.
(at)
(at potu)

sonra dışarı çıkıp stuff ya da trader aramaya koyuluyoruz.

yerden stuff bulduk ve aldık. ben 1 tane aldım anlatım için yeterli.

şu anlık arrange point ve thief exp. pointimiz 0.

1 yıldızlı kervanlara saldırmak yasak olduğu için saldırmaya çalıştığımızda şu uyarıyı alıyoruz.

npc thiefleri ara ara çıkarak bize engel olmaya çalışıyor.

sonra yeteri kadar mal aldığımızda bandit scroll a basıyoruz. ben 1 mal ile bastım normalde hunter olduğum için sadece gösterme amaçlı.

yaklaşık 10 dk sonra ölmezsek mallarla birlikte thief towna gidiyoruz ve mallarımızı stolen goods dealer e satıyoruz.

sattığımız her mal için belli bir thief exp alıp belli bir trader exp puanı kaybediyoruz.

satma işlemimiz bitince tekrar teleport oluyoruz şehre.

eğer bir hunter öldürürsek arrange pointimiz artıyor ve bir miktar da thief exp puanımız. bir miktar hunter puanımız da düşüyor.

eğer bir aksilik olur da ölürsek belli bir exp ve thief exp kaybediyoruz. (kendimi zorla öldürttüm

ve işte thief exp ve arrange pointimizin son hali.

soru: arrange point nedir ne işe yarar?
cevap: arrange point aranma puanıdır. 3000 üzerine çıkarsa wanted olursunuz ve başınızda bir ünlem işareti çıkar. bu halde iken üzerinizde thief elbisesi olmasa bile hunterler size saldırabilir. bu halden kurtulmak için yapmanız gereken bir huntere bir kez ölüp hunter guild'e gidip para ödemenizdir. arrange pointiniz 3000 altına düştüğünde wantedlikten kurtulursunuz. bu yüzden zorunlu kalmadıkça thieflik yaparken hunterleri öldürmeyin.

soru: thief exp ne işe yarar?
cevap: thief levelinizin atlamasını sağlar. thief leveliniz atladıkça deve, at vs açılan yer artar. çaldığınız mal 50k 3 yıldız yapıyorsa thief leveliniz arttığında 2 yıldıza düşebilir. thief lvl 4 olunca haritada traderlar görünmekte ve thief townda bazı görevler çıkmaktadır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar