Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Los Santos Biletine Saatler Kala: GTA V Hakkında Sorular & Cevaplar…

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Tem 2013
Mesajlar
909
Tepkime puanı
61
Puanları
28
Yaş
37
Web sitesi
Discord
greatking
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
177.jpg
Bildiğiniz gibi dün itibariyle GTA V tüm dünyada çıkışını gerçekleştirdi. Herkes sosyal hayatına uzunca bir süre hoşça kal deyip ekranlarının karşısına kuruldu, başında sabahlanan geceler başladı ve sokaklar artık bomboş…
Ancak biz şanssız Türk oyuncuları ise ne yazık ki tüm bu güzel manzaraları, tüm bu tatlı heyecanı uzaktan izlemekle yetindik zira bilindiği üzere oyunun Türkiye dağıtımcısı Aral Game tarafından oyun ülkemizde maalesef iki gün gecikecek. Yine bir aksilik çıkmadığı takdirde artık en nihayetinde yıllardır yollarını gözlediğimiz efsaneye yarın kavuşuyor olacağız!
Yarın başlayacak olan Los Santos macerasından önce sizlere sıkça sorulan soruları derleyerek ufak bir soru-cevap hazırladık. Oyun hakkında fazla bir bilginiz yok mu? Aklınıza takılan bir soru mu var? Aşağıdaki soru & cevaplara göz atın, belki sorunuzun cevabı buralarda bir yerde… Eğer cevabını aradığınız soru başkaysa, veya aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletin; üyelerimizle birlikte yardımcı olmaya çalışalım.

OYUN HAKKINDA GENEL

GTA V’teki ana karakter(ler)imiz kim?
GTA V, GTA serisine devrim niteliğinde yeni bir özellik getiriyor: Seride bir ilk olarak GTA V’te kontrol edebileceğimiz tam üç ana karakter var. Bunlar; Michael, Franklin ve Trevor. Evet, artık tek bir karakteri unutun; bu oyunda üçünü de kontrol edecek, üçünün de hikâyesinin bir parçası olacaksınız!
182.jpg
Michael, Franklin ve Trevor

Michael > Eski bir profesyonel banka soyguncusu. Suç dolu karanlık bir geçmişe sahip. Zamanında pek çok soygunda bulunmuş ancak sonradan bu işleri bırakarak hayatında yeni bir sayfa açmak istemiş ve FIB’ye teslim olarak tanık koruma programı altına alınmış. Yıllar önce tanık koruma programı altında Los Santos’a taşınmış olan Michael, burada umduğundan daha azını bulunca ve parası da bitince yeminini bozarak yeniden kirli işlere geri dönme kararı verir ve işte Michael’ın macerası buradan itibaren başlar…​
Franklin > Eski bir sokak gangsteri. Zamanında Los Santos’un çete faaliyetlerinde yer edinmiş ancak bu işler kendisi adına kötü sonuçlanınca bu işleri bırakıp kendisine çekidüzen verme kararı almış. Çete işlerine hiç sıcak bakmayan, hayatını Los Santos gettolarında heba etmek istemeyen, ileriye dönük farklı idealleri, farklı hayalleri olan bir genç ancak en iyi arkadaşı Lamar’ın etkisiyle yeniden bu işlere geri döner. Şimdilerde dolandırıcı bir Ermeni araba satıcısının yanında repocu olarak çalışmakta. Michael ile oyunun ilerleyen bölümlerinde tanışır ve Michal’ı babası gibi benimser.
Trevor > Psikopat bir silah ve uyuşturucu satıcısı. Michael’ın yakın dostu ve suç ortağı. Los Santos’a uzak bir kırsal alanda yaşamakta. Zamanında Michael ile birlikte pek çok banka soygununda bulunmuş olan Trevor, Michael’ın bu işleri bırakmasıyla suç kariyerine tek başına devam etmeye başlamış. Manyak derecesinde psikopat bir kişiliğe sahip. Aynı zamanda geçmişinde askeri pilot olarak hizmet vermiş bir savaş gazisi.
Bu üç ana karakteri nasıl ve ne zaman kontrol edeceğiz? Üçünü de kontrol etmekte özgür müyüz?
Üçünün beraber çalıştığı görevlerde tek bir tuşa basarak aralarında anında geçiş yapabileceğiz. Görevlerde aralarında geçiş yapmak hem görevi kolaylaştırıyor hem de göreve ve hikâyeye farklı açılardan görme imkânı sağlayarak görevleri de zevkli kılıyor.
Serbest dolaşımda ise yine tek bir tuşa basarak karakter değiştirme menüsünü açarak karakterimizi değiştirebileceğiz. Karakterimizi değiştirdiğimizde kamera Google Earth tarzı bir kamerayla yukarıya doğru yükselecek, şehrin diğer ucundaki karakterimize doğru yakınlaşacak ve o karakterin kontrolünü ele alacağız. Oldukça pratik ve hızlı.
Fakat şunu da ekleyelim: Karakter değiştirme oyunun başlarında mümkün olmayacak. Oyuna ilk olarak tek bir karakterle başlayacağız. Daha sonralarında karakterleri tanıyıp alıştıkça karakter değişim işlemi yavaş yavaş açılacak.
178.jpg
Oyunda Los Santos’un yanı sıra San Fierro ve Las Venturas da var mı? Oyun sadece tek bir şehirde mi geçiyor?
Oyun, Los Santos ve Los Santos’u çevreleyen Blaine Vilayeti’nin kırsal alanlarında geçiyor. Yani evet, oyunda büyük şehir olarak sadece Los Santos var. Dolayısıyla San Fierro ve Las Venturas’ı unutmanızı öneririz.
Grove Street Families ve Balla çeteleri geri dönecek mi?
Evet, Los Santos’un iki azılı çetesi geri dönüyor! Ancak eskisi kadar büyük çete faaliyetleri beklemeyin zira geçip giden 20 küsür yılın ardından çete savaşları artık eskisi kadar şiddetli değil. Yine de Franklin bir Grove üyesi olduğundan dolayı Balla’larla aramızda hâlâ gerilim var ve bazı çete savaşlarına da tanık olabileceğiz!
Peki Grove Sokağı? Los Santos’taki ilk göz ağrımız Grove Sokağı’na da rastlayabilecek miyiz?
Ona da evet! Grove Sokağı, Los Santos’ta yerini koruyor ancak artık ne yazık ki Balla’ların hâkimiyetinde…
125.jpg
Ben Claude’u, Tommy’yi ve CJ’i çok özledim. Onlara rastlasak ve şimdilerde ne yaptıklarını görebilsek güzel olurdu. Eski karakterleri oyunda görme şansımız olacak mı?
GTA serisi üç döneme ayrılıyor: İki boyutlu dönem, üç boyutlu dönem ve yüksek çözünürlüklü dönem. İki boyutlu dönem serinin ilk oyunlarını içeriyor: GTA 1 ve GTA 2. Üç boyutlu dönem ise serinin GTA III ile birlikte başlayan üç boyut devrini kapsıyor: GTA III, Vice City, San Andreas, Liberty City Stories ve Vice City Stories. Yüksek çözünürlüklü dönem ise GTA IV ile başlayan yeni nesil teknoloji devrini kapsıyor: GTA IV ve GTA V. Seri, şu anda yüksek çözünürlüklü dönemden devam ediyor ve öyle de devam edecek. Dolayısıyla Rockstar’ın açıklamasına göre her bir oyunun kendine ait bir dönemi var ve eski dönemlere ait karakterleri yeni dönemde göremeyeceğiz. Kısaca şöyle açıklamak gerekirse, artık GTA III, Vice City ve San Andreas devri kapandı ve eski oyunlara ait karakterleri yeni oyunlarda göremeyeceğiz.
Ancak GTA V, GTA IV ile aynı dönemi paylaştığı için GTA IV ve onun ek paketlerindeki bazı karakterleri GTA V’te görebileceğimizi Rockstar onaylıyor. Bu karakterlerin kim olacağıysa merak konusu. Oyunu oynamaya başlayarak öğreneceğiz!
YouTube’da pek çok GTA tam çözüm videoları var ancak çoğu İngilizce ve bazen anlamakta güçlük çekiyorum. GTATurk, GTA V için Türkçe anlatımlı tam çözüm çekecek mi?
Evet! 19 Eylül’den itibaren gözünüz YouTube kanalımızda olsun. Yöneticilerimizden ‘ün eğlenceli anlatımlarıyla size rehber olacak hikâye görevlerinden yan görevlere, yan görevlerden mini oyunlara ve 1 Ekim’de de GTA Online videolarına kadar her tür tam çözüm videosu sizlerle buluşacak.

Alıntıdır:
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar