Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

ISDone.dll Hata Çözüm Rehberi (%100 Çözüm)

Keremcem156 Çevrimdışı

Keremcem156

11ofprofu
Merhaba arkadaşlar bugün bu konuda sizlere ISDone.dll hatası alan arkadaşlar için bazı çözüm yollarından bahsedeceğim. Bu konuyu sonuna kadar okuyup ve adımları izleyip sizde bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu hatanın tek bir çözüm yolu bulunmamakta. Genellikle repack işlemlerinde ortaya çıkan bu sorunun çözümlerini altta sizler ile paylaşmaya çalıştım. Bunları okuyarak hatayı rahatlıkla çözebilirsiniz.

ISDone.dll Hatası Çözümleri

Çözüm 1

Bilgisayar sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi? Eğer bunun cevabını bilmiyorsanız aşağıda sizlerle paylaşacağım açıklamayı okumanızı tavsiye ediyorum. Eğer bilgisayarınızın bit sürümünü biliyorsanız aşağıda sizler ile paylaştığım linklerden (32-64 bit) sürümlerinden size uygun hangisi olduğunu biliyorsanız indirip hatanızı çözebilirsiniz.

İşletim Sistemi Bit Bilgilerini Öğrenme

İşletim sistemi bit sayısını bilmeyen arkadaşlar "Bilgisayarım" sağ tık yapıp en altta bulunan "Özellikler" kısmını seçtikten sonra önümüze gelen ekranda işletim sistemi bilgileri arasında 32 Bit veya 64 Bit yazısını görecek ve bu şekilde bilgisayarının hangi mimariye sahip olduğunu öğrenebilecekler.

İlk yapacağımız aşağıda bulunan linklerden size uygun isdone.dll dosyasını bilgisayarınıza indirmek olacak.

İndireceğimiz bu DLL dosyaları kayıt defteri (regedit) üzerine kayıt edilir. Özellikle buna dikkat edin çünkü yanlış yere kayıt ettiğiniz durumlarda dll dosyası yine aynı hatayı verecektir. Yukarıdaki linklerden bilgisayar mimarinize uygun dll dosyasını indirin ve SysWOW64 ya da System32 içine atın. Daha sonrasında ise kayıt defterini yeniden temizleyecek ve DLL dosya kaydını tekrardan yapmamız gerekiyor.

Bilgisayarınıza uygun indirdiğiniz DLL dosyasını "CTRL + C" komutu ile kopyalayıp daha sonrasında "CTRL + SHIFT + ENTER" tuşlarına aynı anda basarak CMD yani bir diğer adıyla komut satırını çalıştırmanız gerekiyor. Eğer "Yönetici olarak çalıştır" sorusu gelirse kesinlikle "Evet" cevabını seçiniz.

Karşınıza açılan CMD komut satırında tırnaklar olmadan işletim sisteminizin mimarisine göre aşağıdaki yazıyı yazacaksınız.

32 Bit için:

“%windir%\System32\regsvr32.exe /u Isdone.dll”

64 Bit için:

“%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /u Isdone.dll”

Bunları yazıp "Enter" tuşuna basacaksınız. Bu yazdığınız komut bilgisayarınızın kayıt defrerinden (regedit) bozuk isdone.dll dosyasını silmeye yarayan komuttur.

Biraz önce kopyalamış olduğunuz isdone.dll dosyasını aşağıdaki resimlere ve bilgisayarınızın bit mimarisine göre resimde gördüğünüz dizinlere yapıştırın ve "Dosyaları değiştir" sorusuna "Tümüne evet" diyin.

32 Bit için:
hr77FM.png

64 Bit için:
M9pfZo.png

Yeni Kayıt DLL

32 Bit işletim mimarileri için

"%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /i Isdone.dll" bu kodu Enterlayın.

64 Bit işletim mimarileri için

"%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /i Isdone.dll" bu kodu Enterlayın.

Bu işlemleri gerçekleştrdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun kalmayacaktır.

KISA ÖZET

Bilgisayar sistemin eğer 32 bit ise System32 içine at; C:\Windows\System32 , 64 bit ise C:\Windows\SysWOW64 daha sonra CMD'yi aç dosyayı attığın klasörün yolunu kopyala CMD'ye regsvr32 isdone.dll yaz ve "Enter" tuşuna bas. Eğer başarılı bir şekilde kaydedildi mesajını ekranında alıyorsan herhangi bir sorun yok demektir. Ancak hata alıyorsan mutlaka bir şeyleri yanlış yapmışsın anlamına geliyor.

Bugünlük konumuz bu kadar. Umarım sorununuzu çözmede yardımcı olmuştur.

İyi forumlar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar