Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

FIM Speedway Grand Prix 4

sifreSizElemaN

04ofeditoru
Şube
Siirt
Açıkçası kötü bir oyunu ilk görüşte anlamak mümkün. FIM Speedway Grand Prix 4 gibi uzunca isme sahip olan bu oyunun da kötü bir oyun olduğunu ilk görüşte anlamıştık haliyle. Bu berbat ötesi oyun, özellikle araba kazaları gibi ilginç görüntüler gösteren kanallarda karşılaştığımız, toprak zeminde çamur ata ata dönen motorsikletleri konu alıyor.

FIM Speedway Grand Prix 4 (Bundan sonra izninizle FIM diyeceğim çok uzun çünkü), oyun içi görüntülerle gerçek görüntülerin harmanlandığı bir giriş videosuyla açılıyor. Pek renkli olmayan ve garip bir çözünürlükte çalışan videonun ardından, oldukça sade hazırlanmış, hatta hazırlanmak için pek de uğraşılmamış basit bir menüyle karşılanıyoruz. Burada bizden profil ismi isteyen oyuna “cengizkurtoglu” profil ismini verdikten sonra, bol gözüksün diye konulan seçeneklerden “New” yazanına basıyoruz. Burada ise pratik, tek yarış, kariyer gibi deneyebileceğimiz ve oynadıktan birkaç dakika sonra kapatacağımız modlar bulunuyor. Tabi ki bir göz atmak için hemen kendimizi yarış moduna atıyoruz.

1.jpg

Nerdeyim ben?

Karşımıza çıkan ve ünlü olup olmadıklarını bilmediğimiz motorcu fotoğraflarından herhangi birini seçtikten sonra, birbirinden farkı olmayan motorculardan birini kontrol edeceğimizi anlıyoruz. Yarışı yapacağımız stadyumu da seçtikten sonra gelelim bütün bir inceleme boyunca beklediğiniz ana. Yarışa başlarken önünüzde bulunan ve “Başla” işareti verildiğinde yokolan banta dokunmadan sakince beklememiz gerekiyor. Yarış başladığında ise soldaki beyaz çizginin dışına çıkmamalı ya da duvara toslamamalıyız. Aksi takdirde ya yarış dışı kalıyoruz ya da duvara çarparak sakatlanmayı göze alıyoruz. Sakatlanma dedim farkındaysanız. Evet oyunda sakatlanma özelliği de var. Ancak yarışa başladığınızda “Sola basıyorum dönmüyor” dediğinizi duyar gibi oldum. Boşluk tuşuna bastığınızda motorunuzun arkasını kaydırarak virajları alabiliyorsunuz. Bunun dışında virajı almanız mümkün değil. Oysa ben sanıyordum ki düşük hızlarda bu hareketi yapmak gerekmiyor. Meğer sola sağa gidecekseniz, motorunuzu böyle karizmatik şekilde kaydırmazsanız dönmek mümkün değilmiş. İlginç turnuva kuralları işte naparsınız sevgili MK okurları.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar