Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

En İyi Windows Hosting Firmaları

Greatking Çevrimdışı

Greatking

Admin
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
1,066
Puanları
448
Yaş
35
Discord
Greatking#7993
Cinsiyetiniz
Bay
Şube
Bursa
Domain ve hosting kelimeleri insanlar tarafından sıklıkla merak edilir. Domain alan adı anlamına gelir. Hosting ise web barındırma anlamına gelen bir kelimedir. Domain ve hosting terimleri günümüzde web sitelerinde sıklıkla karşımıza çıkan kelimeler arasında yer alır. En iyi Windows hosting firması da insanların araştırdığı konulardan biridir.

Domain web sitelerinin internette bulunmasını sağlayan adreslere verilen isimdir. Hosting ise web sitelerini oluşturan dosyalar ve site kurulumundan sonra eklenen video, fotoğraf, PDF gibi belgelerin yüklendiği diske verilen isimdir. Bu disklerin hızlı ve yavaş olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. Bunlar bilgisayar içinde bulunan belleğe benzer özellikle gösterirler. Ancak bu belleklerin daha büyük hallerine verilen isimdir. Bunların yönetimleri hosting firmaları tarafından gerçekleştirilir.

Hosting Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPressle yeni bir başlangıç yapacak olanların dikkat etmesi gereken çeşitli konular bulunur. Satın alınacak olan hostingin SSD yani hızlı özellikte olması gerekir. Bu şekilde verilerin çok daha hızlı bir şekilde aktarılması sağlanır. SSD, HDD’den 3-4 kat daha hızlı olma özelliğine sahiptir. Sitenin kurulum aşamasında ya da daha sonrasında sitenin kolay bir şekilde yönetilebilmesi adına cPanel daha çok tercih edilir. Hosting paketleri tercih edilirken bu gibi konulara dikkat etmeye özen göstermek gerekir.

Hitap edilen kitle Türkiye’de yer alıyorsa sunucu ya da barındırma konumunun da Türkiye’de yer alması önemli bir konudur. Aksi durumlarda sitenin yavaşlaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum Google SEO performanslarının olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olur. WordPress alt yapısı kullanılacaksa asgari RAM ve CPU seviyesinin 2 GB ya da üstünde olması gerekir. WordPress alt yapısı kullanan sitelerinin oldukça fazla RAM ve CPU tükettiği bilinen bir gerçektir. Siteye yüklenecek olan yazı ve fotoğraf vb. verilerin barındırılması adına asgari disk boyutlarının 3 GB olması ilk başta yeterli olacaktır.

1- Hostgator

Hostgator Newfold Digital markaları arasında yer alır. En iyi hosting firmalarından biri olma özelliğine sahiptir. Başarılı barındırma hizmetleri ile günümüzde sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında alan adı ve SSL sertifikası gibi çeşitli ücretsiz ürünleri de bulunur. Son zamanlarda indirimli olarak sunduğu ayrı paketleri ile de dikkat çeker. Tek bir web sitesi oluşturmak adına uygun fiyatlı paketlerden birini seçmek yeterli olur. Çünkü zaten hosting hizmetlerinin yanında SSL ve alan adı ücretsiz olarak verilir. Firmanın çoklu web siteleri için de hosting hizmetleri bulunur. Hosting hizmetleri yanında SEO araçları, alan adı, SSL sertifikası, özel IP de ücretsiz verilen hizmetler arasında yer alır.

2- BlueHost

Bluehost en iyi hosting firmalarından biri olma özelliğine sahiptir. Hpsting firmaları arasında ciddi bir rekabet olsa da bluehost her açıdan bir adım önde olmayı başarır. Yüksek hızlı olmasının yanında çok yönlü ve güvenli olması gibi özellikleri ile de dikkat çeker. Bunun yanında üst düzey güvenlik paketi de son derece uygun fiyatlıdır.

Bluehost web hosting şirketleri içerisinde önde gelenlerden biridir. Bu şirket Amerika Utah merkezli olması ile bilinir. 20 yıldır sektörde başarılı faaliyetleri ile dikkat çekmektedir. Dünyada 2 milyondan web sitesine hosting hizmeti sağlama özelliği bulunur. Bu firma global bir marka olma özelliğine sahip olan Newfold Digital firmasına bağlıdır.

3- Hostwinds

Hostwinds en iyi hosting firmaları arasında yer alır. Bu firma Amerika merkezli olması ile bilinir. Hostwinds sayesinde tek sayfalı basit web sitelerinin barındırılması mümkün olur. Bunun yanında daha profesyonel kullanımlar için de çözüm sunma özellikleri vardır. Firmanın sunmuş olduğu hizmetler her statüden kullanıcı için oldukça idealdir. Güçlü yapılandırma seçenekleri ile birçok özel sunucu barındırma özelliği sunar. Bu nedenle şirket web sitelerinden oyun sunucularına kadar çeşitli barındırmalar yapılması mümkündür.

Alınan hizmetin müşterilere yetmemesi durumunda tercihlerin sonrasında özelleştirilmesi de mümkündür. Pek çok farklı seçenek arasından kolay bir şekilde tercih yapılabilir. En ucuz olan paketlerde tek çekirdekli tek işlemci özellikleri bulunur. Bunun yanında paketler en az 8 GB RAM seviyesinde olmaktadır. Bu değerler pek çok kullanıcı için son derece uygundur. Bunun yanında farklı RAID yapılandırmaları da bulunur. Standart CentOS, Ubuntu, Debian veya Fedora seçeneklerinin dışında Windows Server gibi seçenekleri de vardır. Bunlardan herhangi birinin tercih edilerek özelleştirilmesi mümkündür.

Firmanın 1 Gbps ağ bağlantısı sunma özelliği bulunur. Paketlerde yer alan bant genişliği seviyeleri oldukça yüksektir. Bu sayede site trafiğinin kısıtlanması gibi sorunlar meydana gelmez. Hostwinds sunucu izleme ve yedekleme özellikleri sağlaması ile de bilinir. Bu görevlerin arasında kişilerin kaybolmasına gerek kalmaz.

4- GoFastHost

GoFastHost en iyi web hosting firmalarından biridir. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren güvenilir firmalardan biri olma özelliği bulunur. Bunun yanında CCNA sertifikası ile dikkat çeker. GoFastHosting, Radore Hosting deneyimli firmalardan biridir. Firma ekibi alanında uzman ve tecrübeli olması ile dikkat çeker. Son derece başarılı hosting firmaları arasında yer alır.

Firma 2010 ile 1014 yıllarında yurtdışına geçiş sağlamıştır. Bu firmanın ofisi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag şehrinde bulunur. Yani firma yurtdışı lokasyonlu olma özelliğine sahiptir. Ancak Türk hosting sektöründe aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürür Firmadan memnun olan pek çok Türk müşterisi bulunur. Avrupa’da Amerika lokasyonlu hosting arayanlar tarafından tercih edilebilir. Çünkü firmanın ekibi Türk’tür. Bu nedenle iletişim sağlamakta sorun yaşanması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanında GoFastHost Balanced Cloud Teknolojisi kullanma özelliğine sahiptir. Yani bulut destekli yük dengeleme teknolojisi bulunur.

Balanced Cloud Teknolojisi yoğun olan internet yükünün birden çok sunucu arasında dağıtılmasına olanak tanır. Bu sayede sunucudaki web siteleri ile onların veri tabanları ve diğer hizmet performanslarının üst düzeyde olması sağlanmış olur. Bu kriterler güven ve hıza önem veren kişiler bakımından son derece önemlidir. Bunun yanında GoFastHost’un tercih edilmesi açısından da oldukça önemlidir. Ancak bu özellik ter başına yeterli değildir. Firmanın fiyat politikası da oldukça uygundur. Bunun dışında ücretsiz CDN servisi sunma özelliği de bulunur.

5- CENUTA

Cenuta, 2012 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan bir hosting firmasıdır. Bunun yanında Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan bir şirkettir. Hosting paketleri için indirim kodu vermesi sebebiyle son derece uygun fiyatlıdır.

Destek konularında hızlı cevaplandırma özelliğine sahiptir. Bunun yanında hızlı SSD sunucuları da bulunur. Bu özellikleri ile Cenuta en çok tercih edilen hosting firmaları arasında yer alır.

  • Firma her gün 5 GB!a kadar siteler için yedekleme işlemlerini gerçekleştirir.
  • Her gün ve her saat çağrı merkezine kolay bir şekilde ulaşarak teknik destek sağlamak mümkün olur.
  • 5 GB boyutunu aşmayan siteler için taşıma ve transfer işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Memnun kalınmaması halinde 15 günlük iade süresi bulunur. Bu süre zarfında SSL sertifikası, Co-Location, alan adı haricindeki hizmetler için geri ödeme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Paylaşımlı hosting hizmetlerinde SSH ile Uzak MySQL destekleri bulundurur.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar