Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

Crysis

selo

04ofeditoru
Şube
Kastamonu
---------------------------

crysispc.jpg

Crysis, Crytek tarafından geliştirilen Electronic Arts tarafından Windows işletim sistemi için dağıtılan bir bilim kurgu birinci şahıs nişancı Video oyunudur. Aynı serideki planlanmış üçlemenin ilk oyunudur.

Crysis Kuzey Amerika'da 13 Kasım 2007'de, Avustralya'da 15 Kasım'da, Avrupa'da 16 Kasım'da, Yeni Zelanda'da 23 Kasım'da ve Rusya'da 29 Kasım'da satışa sunulmuştur

18 Eylül 2008'de, Crysis'in satışa sunulmasından yaklaşık bir yıl sonra, internet dağıtım servisi Steam aracılığıyla indirilme olanağı sağlanmıştır.

NPD Group ajansı ilk satış rakamlarına göre oyunun ticari başarısızlığa uğradığını saptamıştır. Buna karşın «EA Q3 2008 Earnings Conference Call» (Türkçe: EA 3. Çeyrek 2008 Gelirleri Konferans Görüşmesi) esnasında Crysis oyununun sözkonusu finansal çeyrekte dünya çapında 1 milyon kopyadan fazla sattığı bildirmiştir.Haziran 2008 sonunda oyunun dünya çapında 1.5 milyon kopyanın üzerinde bir satış yapmıştır.

Crysis 'teki olaylar Kuzey Kore sahili yakınlarında bulunan adada antik bir uzaylı mekiği keşfedildiği 2020 yılı gelecek kurgusu içerisinde gelişmektedir. Tek oyunculu mücadele bölümü Nomad lakaplı Birleşik Devletler Delta ekibinde görev yapmakta olan Jake Dunn adında bir askerin rolünü takdim etmektedir. Nomad geleceğe ait çeşitli silah ve ekipmanlarla özellikle de bir Nano Giysi (İngilizce: Nano Muscle Suit) ile donanmıştır. Oyuncu Crysis 'te Kuzey Kore ordusu ve uzaylı düşmanlar karşısında dört farklı konumda savaşmaktadır: Tropik ada ormanı, Buz kürenin içerisi (aynı ormandan oluşmaktadır fakat donmuş bir vaziyettedir), yerçekimi bulunmayan bir uzay gemisi ve Amerikan uçak gemisi.

Crysis 'in oyun motoru, CryEngine 2, grafik işleyicisi için yeni API, DirectX 10 kullanmakta ve Crytek'in bu oyunu oluşturmak için kullandığı harita düzenleyicisi Sandbox'u kapsamaktadır.

5 Haziran 2008'de eklenti paketi Crysis Warhead duyurulmuştur. Warhead 18 Eylül 2008'de perakende ve steam olarak satışa sunulmuştur.

Tasarımcı(lar)
Cevat Yerli (CEO)
Faruk Yerli (Yönetim Direktörü)
Avni Yerli (Yönetim Direktörü)
Steven Bender (Animasyon Tasarımcısı)
Bernd Diemer (Yapımcı)
Sten Hubler (Oyun tasarımcısı önderi)[1]
Alexander Marschal (Halkla ilişkiler üst yöneticisi)[2]
Besteci(ler)
Inon Zur
Seri
Crysis
Sürüm
1.2.1 (19 Mart 2008 itibariyle)[3]
Oyun motoru
(PC)
CryEngine 2
(Xbox 360, PS3)
CryEngine 3
Platform(lar)
PC (Microsoft Windows)
Xbox 360
PS3

--------------------------------------

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar