Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani
OynFrm Reklam Alani OynFrm Reklam Alani

CastleStorm (İnceleme)

faruk16 Çevrimdışı

faruk16

03ofkosucusu
Şube
Bursa
Kule savunma oyunlarını hemen hemen her oyuncu bilir. Bizim ve düşmanımızın birer adet kulesi vardır ve askerler yollayarak o kuleleri yok etmeye çalışırız. Ayrıca çoğu kule savunma oyununda mancınık bulunur ve bu mancınık ile ilerleyen askerlerimize yardım edebiliriz. Onların kulesine de bu mancınık ile zarar vermek de mümkündür. Zen Studios'un geliştirdiği CastleStorm ise kendine has özellikleriyle alışmış olduğumuz kule savunma oyunlarından kendisini farklı kılıyor diyebilirim.

Verin bizim değerli taşımızı!
Hikayesini sizlere kısaca özetleyeyim. CastleStorm Şövalyeler ile Vikingler'in savaşını konu alıyor. Şövalye ve Vikingler'e verilmiş olan birer adet değerli taş bulunuyor fakat Vikingler rahat durmayıp Şövalyeler'de bulunan değerli taşı da çalıp kendi toprakları içerisine getiriyor. Oyunun hikayesi gereği Şövalyeler tarafında bulunan bizler de onlarla savaşıp değerli taşımızı geri almaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken kendi kalemizi de korumayı unutmamalıyız. Ana hikaye doğrultusunda farklı görevlerde meydana geliyor, yani sürekli olarak amacımız o değerli taşı geri almak değil. Eşek evcilleştirme gibi görevler de mevcut.

1.jpg

Oynanışı diğer kule savunma oyunlarıyla büyük bir benzerlik taşıyor fakat Angry Birds oyunundaki gibi kuşların üçe bölünüşü, kuşların patlayışı gibi özellikler de mevcut. Savaşa başladığımızda çıkartılacak askerlerimiz, çeşit çeşit mancınıklarımız, özel güçlerimiz mevcut. Hikaye modu temel olarak yukarıda anlatmış olduğum senaryoya bağlı fakat çoğu zaman farklı görevler için de savaşıyoruz. Mancınıkları faremiz ile yönlendirip ateşliyoruz, askerlerimizi de kule içerisinde yetişen yemek sayısı doğrultusunda limitli bir şekilde çağırabiliyoruz.

Ayrıca CastleStorm'da belirli bir süreliğine kuleyi bırakıp kendi karakterimizle savaş alanına girmekte mümkün. Özel güçlerimiz ise zamanla doluyorlar ve düşmanları anında öldürme, bir askeri iyileştirme, bir askeri belirli bir süreliğine ölümsüz kılma gibi özellikleri var.

Bazı görevler doğrultusunda ise oyun bizi kısıtlayabiliyor. Mesela askerlerimiz senaryo gereği korkuyorlar ve onlara örnek olma amaçlı olarak bu savaşı sadece biz yapıyoruz. Herhangi bir asker çıkartmak mümkün olmuyor. Şimdi gelelim mancınık tiplerine ve askerlin sınıflarına. Mancınık tipleri bizlere Angry Birds'ü hatırlatıyor. Sürekli olarak atabildiğimiz bir mızrak bulunuyor ve bu bizim ana mancınığımız.

Yepyeni mancınık tipleri

Diğer mancınıklardan bazıları ise şunlar: üçlü mızrak, patlayıcı elma, dikenli taş, kutsal iksir vs. Aralarından en hoşuma giden ise kutsal iksir diyebilirim. Bu iksiri attığınızda düşmanın askerlerinden birine çarparsa eğer o asker sizin tarafınızda savaşmaya başlıyor. Bunların haricinde gizli bir bonusta bulunuyor. Eğer düşmanınızın askerlerinden beş tanesini art arda öldürürseniz bekleme süresi olmadan mancınıklarınızı kullanabiliyorsunuz, yani sürekli olarak üçlü mızrak, kutsal iksir atabiliyorsunuz. Bu bonus ile birlikte rakibin kalesini yok etmek bir hayli kolaylaşıyor.

2.jpg

Görevlerimiz bazen düşmanın kalesini yok etmek, bazen de kalelerinde bulunan bayrağı kaçırmak olabiliyor. Bunların haricinde hikaye doğrultusunda meydana gelen görevler de mevcut. Kalemizi ise istediğimiz gibi şekillendirmek mümkün.

Kalemizi kendimiz tasarlayabiliyoruz!
Kale editörü ile birlikte kalemize ekstra bonuslar ekleyip, şeklini istediğimiz gibi tasarlayabiliyoruz. Bu ekstra bonuslar sayesinde savaşa avantajlı olarak başlayabilirsiniz. Ayrıca şunu da unutmayın askerlerinizi çıkartmanız için kalenizde eğitim yerlerinin bulunmaları gerek, yani eğtim yerlerini kalenize koyun. Kale editörüyle pek fazla uğraşmadım açıkçası, gerekli olan şeyleri koyup çıkıyorum, oyunu oynamak daha eğlenceli.

3.jpg

Hikaye modu haricinde ise tek seferlik oynayabileceğimiz bir bölüm kurabiliyoruz, dalga dalga gelen düşmanlara karşı dayanma bölümünü kurabiliyoruz ve bu dalga dalga gelen düşmanlara kendi kahramanımızla dayandığımız bölümü kurabiliyoruz. Ayrıca çoklu oyuncu modu da mevcut.

Kule savunma oyunlarını içerisinde bulunan CastleStorm getirdiği yeniliklerle birlikte kendini bana sevdirmeyi başardı diyebilirim. Vakit geçirmek için ideal bir oyun olmuş. Ben CastleStorm'a biraz daha devam etmeyi düşünüyorum açıkçası. CastleStorm'a Steam üzerinden 9.99 dolara ulaşabilirsiniz. Xbox Live üzerinden ise 800 Microsoft Puanı'na satılıyor. Farklı bir eğlence arayan oyuncular için güzel bir yapım olmuş.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar